Dijalog s voditeljem predstavništva europske komisije u hrvatskoj

U okviru svojih aktivnosti Škole ambasadora Europskog parlamenta IV. gimnazija „Marka Marulića“ ugostila je voditelja predstavništva Europske komisije gosp. Branka Baričevića, koji je u dijalogu s mladim ambasadorima Europskog parlamenta i drugim učenicima IV. gimnazije „Marko Marulić“ te Škole za dizajn, grafiku i održivu gradnju govorio o europskim temama i budućnosti EU.

Cilj dijaloga bio je približavanje problematike Europske unije mladima kako bi se informirali i u budućnosti postali aktivni građani svjesni važnosti uključivanja u europske političke procese...

Gosp. Branko Baričević je započeo dijalog s učenicima pitanjem kako mladi u Splitu vide EU i što bi se trebalo dogoditi da se oni osjećaju bolje u okvirima zajednice u kojoj žive, što je rezultiralo živahnim interesom učenika i mnoštvom zanimljivih pitanja.  Mladi su iznosili svoja razmišljanja i stavove o Europskoj uniji a osobito ih je zanimala mogućnost zapošljavanja u zemlji i u EU, mogućnostima Erasmusa +, „odljev mozgova“ iz Hrvatske u zemlje Europske unije, aktualna tema „Agrokora“ kao i mnoge druge.

Gost je naglasio da je izazova puno no da je poruka Europske komisije ta da je potrebno razviti europske vrijednosti i europske standarde upravo ovdje te tako zadržati mlade ljude u RH te da je to zadatak svih nas a osobito hrvatske vlade i institucija hrvatske države.

Prof. Palčić izrazila je zadovoljstvo odaslanom porukom gosp. Branka Baričevića mladim ljudima „svugdje pođi, kući dođi“ i njegovim pozivom da budu proaktivni i poduzetnički motivirani  te da iskoriste sredstva EU, osobito ona nepovratna za prvi posao.

MLADI AMBASADORI EUROPSKOG PARLAMENTA

Priloženi dokumenti:
SLOBODNA_DALMACIJA_(1).png (358.13 KB)

objavio: Karolina Viđak   datum: 31. 10. 2017.