Kontra koroni

U vremenu kada se prilagođavamo novom normalnom, u IV. gimnaziji osvanuo je jedan neobični i šareni utorak. Iako smo se tijekom prošle godine nevoljko skrivali iza kirurških maski, isto nije omelo naše maturante da organiziraju prave i vesele maškare na pokladni utorak. Pridržavajući se epidemioloških mjera, školsko dvorište napokon je živnulo i postalo središte maskenbala naše gimnazije. Razredi su se tematski maskirali, a obavezan detalj svake maske i dalje je bila kirurška maska.

Naše mlade knjižničarke iz IV. b razreda bile su kreativne kao i uvijek te su uz pomoć mentorica Katarine Žanetić i Karoline Viđak izradile pano pod nazivom „Neka jedine maske budu one maskenbalske“. Na panou su se tako našla dva „virusa“ u obliku piῆata. Omraženi Corona virus bio je napunjen maskicama i dezinficijensima dok je Karneval virus bio pun slatkiša i šarenih konfeta. Interes učenika za udaranje „virusa“ rastao je iz sata u sat te se čak i ravnateljica okušala u razbijanju piῆate. Za izradu piῆata bilo je potrebno mnogo vremena i živaca, ali na kraju se trud isplatio. Svaki udarac „koštao“ je 5 kuna, a taj dobrovoljni prilog išao je u budžet za maturalnu zabavu.

Zabavna atmosfera bila je i u školskom dvorištu gdje su maturanti na štandovima prodavali slastice i kavu, a u školskoj knjižnici stizala je „ljubavna pošta“ povodom Valentinova. Rok za predaju pisama produljen je zbog povratka ostalih učenika u školu. Tijekom velikog odmora plesalo se i pjevalo, a vrhunac zabave bilo je konačno razbijanje piῆata.

Za više atmosfere na pokladni utorak u našoj školi, zavirite u fotogaleriju na stranicama školskog časopisa Marul:

objavio: Karolina Viđak   datum: 16. 2. 2021.