ZAŠTITA OKOLIŠA I GOSPODARENJE OTPADOM

Održivo gospodarenje otpadom, postupak smanjenja nastajanja otpada te postupci recikliranja, oporabe/ ponovne upotrebe predmeta i zbrinjavanja otpada tek su neke od tema predavanja i radionica na kojima su sudjelovali gospodarski i ekološki osviješteni Marulićevci s izborne nastave PiG-a.

Budući da je naša gimnazija istovremeno i Škola ambasador Europskog parlamenta i Eko škola povezali smo područje javnih politika, europskih fondova, ekologije i gospodarstva te su prof. Natalija Palčić i prof. Ojdana Barčot ovaj put učenike povele na ova zanimljiva događanja kako bi učenicima približile problematiku gospodarenja otpadom i zaštite okoliša i istovremeno ih motivirale na aktivno građanstvo u svojoj zajednici.

Voditeljica radionice o zaštiti okoliša i gospodarenju otpadom bila je Anđela Dželalija koja je istaknula da je edukacija mladih u ovom području izuzetno bitna u kontekstu današnjeg vremena kada svatko od nas godišnje proizvede više od 400 kilograma otpada.

Radionice su održane u okviru EU projekta 'Aktiviraj se i kreni!' koji je sufinanciran europskim sredstvima iz Europskog socijalnog fonda a kojeg organizira Centar za kulturu i cjeloživotno obrazovanje 'Zlatna vrata'.

IZBORNA PiG

objavio: Marijana Munitić   datum: 6. 12. 2021.