DRŽAVNA MATURA 2016./2017.

Prijave ispita državne mature 2016./2017. traju od 1.12.2016. do 15.2.2017.

Maturanti se prijavljuju u sustav po naputcima ispitne koorinatorice.

Nakon prijave, potrebno je provjeriti točnost osobnih podataka i ocjena u sustavu. Eventualne manjkavosti i netočnosti prijaviti razredniku.

Do 15.2 potrebno je verificirati osobne podatke i ocjene.

Prijava fakulteta će biti omogućena od 9.1.2017.

Odjava ispita DM bit će omogućena  od 15.2. 2017. do najkasnije  20 dana nakon početka pisanja ispita DM.

Promjena ispita uz opravdan razlog biti će omogućena od 15.2. 2017. do najkasnije 30 dana prije početka pisanja ispita DM.

Kalendari polaganja ispita DM u ljetnom i jesenskom roku, Pravilnik o polaganju ispita DM te Pravilnik o polaganju ispita DM s prilagodbom ispitne tehnologije nalaze se u privitku.

Alena Tonković, ispitni koordinator

UPUTE ZA UČENIKE

Učenici koji u ovoj školskoj godini završavaju najmanje četverogodišnje/petogodišnje srednje obrazovanje u redovitome sustavu obrazovanja u Republici Hrvatskoj prijavljuju se u sustav svojim elektroničkim identitetom iz sustava AAI@EduHr (korisničkom oznakom i lozinkom) koje im dodjeljuje administrator imenika škole.
Kada se učenik prvi put prijavi u sustav na mrežnoj stranici www.postani-student.hr sa svojim elektroničkim identitetom iz sustava AAI@EduHr (korisničkom oznakom i lozinkom), treba unijeti broj svojega mobilnog telefona na koji želi SMS-porukom primiti PIN i TAN. PIN je osobni identifikacijski broj koji služi za dodatnu zaštitu i privatnost podataka svakoga učenika. TAN je broj kojim učenik potvrđuje značajne radnje u sustavu.

Ako učenik ne posjeduje mobilni telefon, može zatražiti slanje PIN-a i TAN-a ispitnomu koordinatoru.

Preporučuje se učenicima da ispravnost TAN-a što prije provjere nakon prijave u sustav pod poveznicom Moji podatci / Osnovni podatci.

Ako je korisnička oznaka ili lozinka izgubljena ili nakon više ponovljenih pokušaja sustav javlja poruku o pogrešnim korisničkim podatcima, učenik se treba obratiti administratoru imenika u školi nakon čega će mu biti dodijeljena nova korisnička oznaka i/ili lozinka.

Ako izgubi PIN ili TAN, učenik može zatražiti njihovo ponovno izdavanje slanjem SMS-poruke sadržaja OPET na broj 666 555 isključivo s broja mobilnoga telefona koji je unesen u sustav.
Ako je s korisničkom oznakom, lozinkom i PIN-om sve u redu, a učenik i dalje ima poteškoća s prijavom na mrežnu stranicu www.postani-student.hr, potrebno je problem prijaviti na e-adresu info.centar@ncvvo.hr ili telefonom na broj: 01/4501 899.

Prilikom prve uspješne prijave u sustav učenici su dužni prihvatiti i TAN-om potpisati Opće uvjete prijave ispita državne mature i studijskih programa. Učenicima koji to ne učine neće biti omogućene prijave ispita državne mature niti prijave studijskih programa.

Učenici koji su hrvatski državljani i koji srednje obrazovanje završavaju u međunarodnome programu International Baccalaureate (IB) u Republici Hrvatskoj mogu se prijaviti na visoka učilišta u Republici Hrvatskoj pri čemu će se rezultati njihovih završnih ispita priznati kao usporedivi rezultati ispita državne mature, ali moraju polagati ispite državne mature koje studijski program zahtijeva, a koje nisu polagali unutar IB mature.

Kako bi učenici zadovoljili sve uvjete i ostvarili pravo pisanja prijavljenih ispita trebaju u propisanim rokovima prijaviti ispite i izvršiti ostale obveze koje su detaljno opisane u Priručniku za učenike koji u školskoj godini 2016./2017. završavaju 4. razred srednjih škola/5. razred srednjih medicinskih škola u Republici Hrvatskoj.

objavio: ALENA TONKOVIĆ   datum: 3. 12. 2016.