European Startup vijesti

European Start up - 3. mobilnost Erasmus+ projekta

U nedjelju 22.9.2019. započela je 3. mobilnost  u okviru Erasmus + projekta “European Start up” u kojoj je domaćin naša IV. gimnazija. Učenici-domaćini dočekali su svoje kolege iz Portugala, Poljske i Litve te ih poveli svojim domovima.

Fotogalerija

Sljedećih dana naši gosti pratili su ritam svojih domaćina te su prisustvovali nastavi na kojoj su odradili planirane radionice vezane za istraživanje tržišta i osmišljavanje poduzetničke ideje na kojima su vježbali kako svoju ideju pretvoriti u konkretan poslovni plan, osigurati izvore njenog financiranja i realizirati je.

Upoznali smo ih s našim gradom, njegovim znamenitostima i stilom života u ovom jadranskom okruženju.

U okviru ove kulturne razmjene zajedno smo posjetili Dubrovnik, Šibenik i NP Krka, a nismo zaobišli ni institucije vezane za temu našeg projekta te smo tako posjetili Ekonomski fakultet i njihov studentski poduzetnički inkubator te Hrvatsku gospodarsku komoru.

U Studentskom poduzetničkom inkubatoru su nas dočekali studenti koji su nam izložili svoje ideje koje razvijaju i važnost nekih čimbenika za razvoj ideje a osobito važnost ekološke prihvatljivosti. Upoznali smo i mladog poduzetnika koji nam je predstavio svoju tvrtku “Sailboat RC” koja je u samom svjetskom vrhu na području proizvodnje radio-upravljačkih jedinica.

Organizirali smo i hrvatsku tradicijsku večer na kojoj smo zajedno opušteno uživali u tradicionalnoj pjesmi i plesu te lokalnim gurmanskim delicijama.

U subotu 28.9.2019. naši su se gosti vratili svojim domovima.                                      IZBORNA PiG

objavio: Marijana Munitić   datum: 2. 10. 2019.