Pismo pišem…

Božić je vrijeme kada trebamo širiti ljubav i dobra djela. Iako smo mi možda sretni i okruženi svojim najmilijima, mnogi ljudi nisu te sreće. U situaciji koju je uzrokovala pandemija COVID-19 brojni su domovi za starije i nemoćne zatvorili svoja vrata za posjete, a iza tih vrata ostali su nečiji djedovi i bake koji su za ove blagdane poprilično usamljeni jer ne mogu vidjeti svoje najmilije. Učenici IV. gimnazije još su jednom pokazali svoje veliko srce i solidarnost te su pokazali što mogu napraviti kada se udruže.

Nakon što je na Facebook stranici Obiteljskog doma za starije i nemoćne Noni objavljeno kako bi njihovi korisnici željeli stvoriti nova prijateljstva putem pisama, naši učenici odmah su uzeli olovku i papir u ruke. Napisali su hrpu simpatičnih pisamaca ukrašenih crtežima kojima su željeli ukazati svojim novim prijateljima da nisu sami za Božić. Pisma su prikupljena i poslana na adresu doma uz pomoć knjižničarke Karoline Viđak, profesorice Marijane Munitić, profesorice Katarine Žanetić i profesora Nikole Milanovića.

Nadamo se da su pisma uspješno stigla i da su razveselila naše nove prijatelje.

Dobro je činiti dobro!

objavio: Karolina Viđak   datum: 21. 12. 2020.

Volonterstvo