Vijesti iz školske knjižnice

Zagrljaj je kao bumerang...odmah se vrati!

Kada ste zadnji put nekoga zagrlili ili kada je zadnji put netko vas zagrlio? Učinite to danas! Bez posebnog motiva, bez prisile, samo zato što vam je došlo jer je danas Međunarodni dan zagrljaja. Svi znamo koliko su zagrljaji bitni i potrebni, a važnost zagrljaja prepoznao je i svećenik Kevin Zaborney koji je 21. siječnja 1986. godine po prvi put obilježio Dan zagrljaja. Uvidjevši važnost zagrljaja, taj datum obilježava se i danas kao Međunarodni dan zagrljaja.

Književnik Paulo Coelho navodi kako legenda kaže da svaki put kad nekoga iskreno zagrlimo, dobijemo još jedan dan života. Iako ove godine nismo u mogućnosti grliti jedni druge kao što smo naviknuti, ne znači da ne možemo pokrenuti akciju virtualnih zagrljaja i dragim ljudima dati do znanja da nam je stalo. Pošaljite virtualni zagrljaj svojim bakama i djedovima, roditeljima i prijateljima i dajte im do znanja koliko vam znače jer su nam danas zagrljaji potrebniji više no ikada. Ne štedite na zagrljajima pa makar oni bili samo virtualni!

Tematski pano u našoj školi izradile su učenice 4.b razreda pod mentorstvom knjižničarke Karoline Viđak i profesorice hrvatskog jezika Katarine Žanetić.

objavio: Karolina Viđak   datum: 21. 1. 2021.