Dobrodošlica

Dragi učenici,
želim Vam izraziti dobrodošlicu u našu Gimnaziju, a pogotovo novoj generaciji Marulićevaca.
Također, pozdravljam i vaše roditelje te im zahvaljujem na ukazanom povjerenju.
Presretna sam kao i svi vaši nastavnici, moje kolege, što ćemo opet čuti školsko zvono i vaše razdragane glasove po školskim hodnicima.
Želim istaknuti da je iza nas jedan veliki položeni ispit - ispit života iz kojeg crpimo snagu i znanje za dalje. Bogatiji za to iskustvo, spremniji i odlučniji nego ikad krećemo u novu školsku godinu, godinu punu novih izazova. Tehnologija, uz pomoć koje smo uspješno priveli kraju prošlu školsku godinu, pokazala se moćnim alatom te je otvorila čitavu lepezu novih mogućnosti u obrazovanju. Sigurno ćemo i dalje razvijati te novostečene vještine nezaboravljajući na važnost žive riječi u poučavanju. Izvannastavni program, koji se nije mogao ostvariti, planiran je u organizaciji nastave, odnosno pripremi kurikula za ovu školsku godinu. U pripremi nove školske godine uključeni su svi sudionici obrazovnog sustava te predano rade na organizaciji iste. Primjenjujući smjernice HZJZ-a i MZO-a nastojali smo osigurati uvjete za što kvalitetniji i sigurnijni rad, a posebno ćemo se truditi omogućiti razvoj svih vaših potencijala.
Poštovani roditelji naših učenika,
u ovim vremenima jako je važna međusobna suradnja i uvažavanje te su nam vaši prijedlozi i promišljanja od iznimne važnosti. Nadam se da ćemo ostvariti kvalitetnu suradnju, a sve za dobrobit vaše djece, to jest naših učenika.
Pred nama je nimalo lako razdoblje, ali budemo li predani cilju i zajedno brodili prema istome, onda nam je uspjeh zagarantiran.
Propisi, protokoli, nošenje maski, dezinficijensi, distanca... samo su, složit ćete se, tek mali doprinos ove generacije za ono što želimo, a to je očuvanje zdravlja i života naših bližnjih i nas samih.
Dragi učenici,
samo hrabro i odgovorno krenite u novu školsku godinu!
Od srca želim sretan i uspješan nastavak školovanja u našoj Gimnaziji.

Vaša ravnateljica
Ninočka Knežević

objavio: Karolina Viđak   datum: 5. 9. 2020.