Natječaj za izbor hrvatskih kandidata za dvogodišnji program International Baccalaureate

Objavljen je natječaj za izbor hrvatskih kandidata za dvogodišnji program International Baccalaureate u sklopu međunarodnog sustava United World Colleges koji se sastoji od sedamnaest škola, u generaciji 2018.-2020., te (ii) kratkih ljetnih programa UWC-a u 2018. godini.

Natječaj podrazumijeva dodjelu nominacija visoko-rangiranim kandidatima za pohađanje navedenih programa UWC-a u raznim zemljama, odnosno parcijalne ili pune stipendije koje dodjeljuje organizator pojedinog programa ili UWC sustav...

Na natječaj se mogu prijaviti svi učenici i učenice srednjih škola u Hrvatskoj s četverogodišnjim trajanjem, hrvatski državljani (i ekvivalentni statusi), koji će u šk. god. 2017./2018. završiti drugi ili treći razred. Ocjene nisu jedini niti najvažniji kriterij, a visoko se vrednuje motiviranost za suradnju, mirno rješavanje sukoba, poštovanje različitosti i drugih kultura te volonterski rad u zajednici i za zajednicu.

Natječaj je otvoren do 5. studenoga 2017. Na mrežnim stranicama www.uwc.hr dostupne su dodatne informacije o UWC sustavu i tekst natječaja s detaljima uvjeta, rokova i postupka. Mole se potencijalni kandidati da prate mrežne stranice UWC Hrvatske radi dodatnih i detaljnijih informacija.

Izborni postupak podrazumijeva dva ili tri kruga, pri čemu se u prvom krugu izbor provodi temeljem dostavljene dokumentacije/eseja, a u drugom krugu na temelju razgovora s članovima Izbornog povjerenstva koji će se održati koncem godine. Treći krug, ako ga Izborno povjerenstvo odluči provesti, može uključivati dodatne i završne testove ili radionice/aktivnosti u svrhu konačnog izbora kandidata.

Više o United World Colleges sustavu i International Baccalaureate međunarodnoj maturi možete saznati na mrežnim stranicama sustava United World Colleges www.uwc.org i www.uwc.hr te International Baccalaureate Organization www.ibo.org.

Za dodatne informacije obratite se na e-adresu: nacionalni_odbor@uwc.hr i broj mobitela: 098 1361 955.

objavio: Karolina Viđak   datum: 22. 5. 2017.