EUROPEAN START UP - ERASMUS+

Naša simpatična Erasmus + ekipa koju su sačinjavali učenici Petar Dragan, Lucija Skejić, Nina Bratić, Ana Buce, Deni Miličević, Toma Jukić te profesorice Natalija Palčić i Katarina Žanetić sudjelovala je u prvoj mobilnosti European Start up projekta u Arganilu, Portugal, 11.-15.3.2019.

FOTOGALERIJA.

Tijekom boravka u Portugalu organizirana nam je zanimljiva paleta aktivnosti kroz koje smo, osim učenja, imali priliku upoznati i prirodne i kulturološke osobitosti Portugala.

Tako smo posjetili regionalni sajam domaćih proizvoda u mjesto Tabua na kojem smo degustirali razne proizvode s domaćih farmi i istovremeno uzivali u nastupima regionalnih folklornih i pjevačkih skupina, razgledali radne prostorije škole domaćina i njenih sastavnica, ručali u školskoj kantini gdje se provodi program zdravih obroka po planu školskog nutricioniste, posjetili ured gradonačelnika, kroz igru upoznavali Arganil i njegove znamenitosti, posjetili Coimbru i njeno znamenito sveučilište i knjižnicu u kojoj zastaje dah, posjetili Fatimu - najvažnije hodočasničko središte u Portugalu i jedno od najvažnijih Marijanskih svetišta rimokatoličke crkve u svijetu, sudjelovali na natjecanju mladih poduzetnika u kojem su učenici natjecali iskazivanjem svojih poduzetničkih ideja, upoznali poduzetnog autora Pedra Silva Santosa koji nam je otkrio svoju izuzetno uspješnu marketinšku strategiju prodaje svoje knjige, posjetili Porto i provozali se rijekom Douros ispod poznatih mostova Porta, posjetili knjižaru Lello koja je inspirirala autoricu Harry Pottera  u kreiranju priče o svima omiljenom malom čarobnjaku, uživali na portugalskoj obali Atlantskog oceana, posjetili Piodao - staro selo izrađeno u kamenu u zaštićenom planinskom masivu Açor a ujedno i jedan od 7 portugalskih čuda, posjetili Cabo da Roca - najzapadniju europsku kopnenu točku “…gdje zemlja prestaje a more počinje…”, posjetili Sintru i njen dragulj - dvorac Pena čiju ljepotu krase tragovi gotike, renesanse, egipatske i maurske arhitekture, posjetili Lisabon i uživali u njihovoj poznatoj slastici pasteis de nata - toploj, lisnatoj košarici ispunjenoj kremom od jaja i vanilije….i naravno, stekli divne prijatelje s kojima nastavljamo druženje na slijedećoj mobilnosti i na, za ovu svrhu vrlo korisnim, društvenim mrežama….

U projektu, koji obuhvaća učenje o poduzetništvu, problem tržišta rada, planiranje osobnog razvoja i karijere u cilju poboljšanja zapošljivosti i traje 24 mjeseca, sudjeluju Hrvatska, Poljska, Portugal i Litva.

IZBORNA PiG

objavio: Marijana Munitić   datum: 1. 4. 2019.

« Svibanj 2024 »