ERASMUS+ KA 101 PROJEKT "PROMICANJE I UKLJUČIVANJE STEAM OBRAZOVANJA U STVARANJE KULTURE INOVATIVNOSTI U ŠKOLI"

U okviru Erasmus+ KA 101 projekta "Promicanje i uključivanje STEAM obrazovanja u stvaranje kulture inovativnosti u školi" (2020-1-LT0I-KA101-077744) u periodu 25.-30.10.2021. u našoj IV gimnaziji "Marko Marulić" ugostili smo ravnatelja gimnazije Alytus Jotvingiai Donatasa Vasiliauskasa i kolegicu Renatu Romanoviene u job shadowing i promatranje.

FOTOGALERIJA

Ravnatelj škole Alytaus Jotvingių gimnazijos iz Litve Donatas Vasiliauskas koji predaje ekonomsku grupu predmeta i ujedno je nacionalni savjetnik za obrazovanje iz poduzetništva mladih predložio je suradnju na razmjeni iskustava nastavnika u Erasmus + KA101 projektu "Promoting and Involving STEAM Education in Creating a Culture of Innovation at School" te smo zajedno osmislili program njihovog boravka koji je uključivao posjet fakultativnoj nastavi, nastavi biologije, kemije, fizike i politike i gospodarstva, virtualne konferencije nastavnika iz naše  i iz litvanske gimnazije te okrugle stolove s ciljem razmjene iskustva u provođenju konkretnih nastavnih kurikuluma.

Uz program koji smo predvidjeli za provedbu u našoj gimnaziji pokazali smo im i primjere dobre prakse iz STEM područja u našoj zajednici kao što je MedILS međunarodni centar izvrsnosti i vodeći u području prirodnih znanosti. U Mediteranskom institutu života, koji je zamišljen kao centar izvrsnosti u istraživanju života, imali smo priliku porazgovarati sa prof. Miroslavom Radmanom, osnivačem instituta, posjetiti laboratorije MedILS instituta te se susresti sa znanstveno istraživačkim timom iz laboratorija dr. sc. Ivane Carev, voditeljice grupe na MedILSu.

Uz razne druge aktivnosti planirane dogovorenim planom boravka na razmjeni suradnja je imala i kulturnu dimenziju te smo za kraj organizirali ugodno druženje u divnom ambijentu NP Plitvička jezera.

IZBORNA PiG

objavio: Marijana Munitić   datum: 31. 10. 2021.

« Svibanj 2024 »