RADIONICE MENTALNOG ZDRAVLJA: POGLED U SEBE

Zbog manjka vremena zaboravljamo i odgađamo posvetiti se sebi, raditi na vlastitoj mentalnoj higijeni pa smo odlučili i ove godine u našoj školi provoditi radionice projekta Promicanje mentalnog zdravlja mladih - Pogled u sebe.

Pred mladima je toliko ponuđenih i dostupnih mogućnosti, toliko planova i snova, ali u isto vrijeme i toliko stvari s kojima se treba nositi kako bi našao svoje mjesto pod suncem i odrastao u zrelu osobu koja je svjesna svoje vrijednosti i sposobna ostvariti svoje snove te funkcionirati u svim aspektima svog života.

Potraga za vlastitim identitetom i samospoznajom je teška i mukotrpna, posebno kad se pritom suočavaš s konstantnim ocjenjivanjem tijekom svog obrazovanja, proživljavaš svoje prve uspjehe i neuspjehe i pokušavaš naći sredinu između ostvarivanja svojih želja i zadovoljavanja očekivanja koje od tebe imaju tvoji roditelji i bliski ljudi do kojih ti je stalo.

Često se mladi, na neki način, izgube na tom putu potrage za sobom i osjećaju razne poteškoće mentalnog zdravlja. Mladi se susreću s raznim izazovima i problemima koje ne znaju riješiti i s kojima se ne znaju nositi, upravo zbog manjka osviještenosti  i razgovora o istima te također i zbog nedostatne educiranost vlastitom mentalnom zdravlju.

IZBORNA PiG

objavio: Marijana Munitić   datum: 27. 4. 2022.

« Svibanj 2024 »