OBILJEŽAVANJE DANA EUROPE

Dan Europe, 9. svibnja, ove smo godine obilježili na malo drugačiji način nego inače. Uz naš standardni kviz o poznavanju EU na izbornoj nastavi PiGa, u korelaciji s drugim nastavnim predmetima  dogovoru održan je Projektni dan. Profesori i učenici prezentirali su projekte koji su se realizirali ili su još uvijek u tijeku u ovoj nastavnoj godini.      FOTOGALERIJA

Na ovaj smo način htjeli naglasiti važnost projektne nastave koja omogućava razvijanje istraživačkih vještina kao i vještina kritičkog promišljanja i rješavanja problemskih situacija. Ovakvim načinom rada učenici stječu kompetencije i vještine neophodne u svakodnevnom životu.

Projektni dan imao je zajednički eko nazivnik pa su stoga svi projekti imali zajedničku poveznicu. Bavili smo se temama utjecaja čovjeka na ekosustav, razvrstavanja otpada, održivog razvoja, Karepovca, ekološkog otiska, pravilnog zbrinjavanja i korištenja hrane te uštede energije u školi.

Proveli smo izuzetno zanimljiv projektni dan te istovremeno obilježili Dan Europe, koja svojim institucionalnim deklaracijama i preporukama, između ostalog, naglašava i promiče upravo ekološke, digitalne te građanske vještine.

IZBORNA PiG

objavio: Marijana Munitić   datum: 9. 5. 2022.

« Svibanj 2024 »