UZVRATNI POSJET JUNIOR AMBASADORA IZ SŠ MARKANTUNA DE DOMINISA RAB

Naši junior ambasadori ovog su puta biti domaćini svojim kolegama junior ambasadorima SŠ Markantuna de Dominisa iz Raba. Nastavak naše suradnje u okviru programa Škola ambasador Europskog parlamenta sastojao se od niza zanimljivih aktivnosti. Na samom početku naši junior ambasadori su predstavili svoju školu gostima a nakon toga smo krenuli s ozbiljnim radom pa smo tako obradili nastavni modul Vrijednosti EU koji su nam pripremili kolege iz Raba i raspravljali da li su navedene  vrijednosti uistinu zaživjele u našem društvu ili ipak još trebamo na njima poraditi. Zatim je Katarina Banić iz EU Directa Split održala panel raspravu na temu Next generation EU za ostvarenje zelene i digitalne tranzicije.

Klik na opširnije

Igra uloga europskog parlamenta bila je osobito zanimljiva i živahna jer smo raspravljali o promjeni članka 10. stavak 2 Zakona o socijalnoj skrbi na način da su se učenici unijeli u uloge europskih zastupnika i branili stajališta svog kluba zastupnika.

Za kraj prvog radnog dana planirali smo temu Medijske pismenosti na kojoj smo očekivali Matu Prlića, bivšeg učenika naše škole a danas omiljenog novinara i urednika i suvlasnika Dalmatinskog portala. Nažalost, spletom nesretnih navijačkih okolnosti, nije nam se bio u mogućnosti pridružiti. Stoga je naša mentorica Natalija Palčić održala uvodnu prezentaciju, nakon koje je slijedila učenička prezentacija te rasprava o količini vremena koje se provodi u internetskom bespuću, važnosti prepoznavanja dezinformacija i lažnih vijesti te njihovom utjecaju na naša razmišljanja i stavove.

Slijedeći dan poveli smo naše kolege iz Raba na Otvorene dane škola gdje su nam pomogli u prezentiranju i reklamiranju raznovrsnih aktivnosti koje provodi naša gimnazija. Za kraj našeg druženja s našim gostima smo odigrali i zanimljivu igru obilaska i upoznavanja zanimljivosti našeg grada te ih poveli na naš Marjan gdje smo se i službeno slikali za uspomenu i lijepo sjećanje.

Nadamo se da im se naš grad i naše društvo svidjelo te da ćemo nastaviti ovu zanimljivu suradnju.

IZBORNA PiG

objavio: Marijana Munitić   datum: 31. 5. 2022.

« Svibanj 2024 »