Natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola - "Znamo li učiti od djece?"

Mreža za razvoj i kreativnost

Poštovani,

Koristim ovu priliku da Vas još jednom podsjetim na natječaj udruge Mreža za razvoj i kreativnost – MRAK, s literarnim projektom Znamo li učiti od djece?, koji je pokrenut u suradnji sa Udrugom hrvatskih srednjoškolskih ravnatelja i Hrvatskom udrugom ravnatelja osnovnih škola.

Ideja natječaja je da se djeci pruži prilika da pokažu svoju kreativnost i maštu te kroz literarni rad kažu što bi voljeli naučiti odrasle. Važno je da su radovi čim više prepušteni njihovoj literarnoj slobodi te da iz srca progovore o tome što bi voljeli naučiti odrasle, što iz njihove perspektive izgleda kao nešto što bi promijenili kod odraslih.

Kao što je već naglašeno učenici bi se sa svojim radovima predstavili na konferenciji ravnatelja krajem ožujka ove godine nakon čega bi žiri odabrao 15-ak učenika i radova koji bi se 21.travnja 2011. predstavili na TEDxYouth konferenciji te u sklopu Dana kreativnosti i inovativnosti na kojem će se ove godine četvrti put za redom dodijelitiprestižna, kreativna nagrada. Osim sponzorskih nagrada i spomenutog predavanja dodatni benefit za učenike je to sto će se video materijali staviti na globalne stranice TED-a. Više o samom TED-u, njegovom konceptu i snažnom utjecaju koji ima na društvo možete pogledati na njihovim službenim stranicama www.ted.com.

Još jednom Vas najljubaznije molimo da obavijestite učenike o projektu te ih motivirate na kreativno stvaranje, kako bi što bolje potaknuli tu kreativnost koja se krije u svakom učeniku i time naravno pridonijeli cjelokupnom razvoju njihove kreativne inteligencije i znanja. U prilogu šaljem poziv za natječaj u kojem se nalazi više detalja te je opisana procedura natječaja.

Za sva dodatna pitanja stojim na raspolaganju.

Srdačan pozdrav,

Magdalena Jelić

Priloženi dokumenti:
Poziv za sudjelovanje_2011.doc (36.50 KB)

objavio: Meri Galić   datum: 7. 3. 2011.

« Svibanj 2024 »