Pitajte knjižničare

Pitajte knjižničare je odlična internet usluga koja nam olakšava pronalaženje literature koja nam je potrebna za pisanje referata, seminara, maturalnih i diplomskih radnji ili nam na jednostavan način nudi odgovore na pitanja koja nas interesiraju.

Usluga  koju možete naći na www.knjiznica.hr/pitajte-knjiznicare namijenjena svima koji imaju pristup internetu. Nije potrebno biti član narodnih knjižnica u Hrvatskoj, a samo korištenje ovom uslugom je besplatno. Na postavljene upite odgovaraju diplomirani knjižničari temeljem pretraživanja fondova knjižnica uključenih u projekt, dostupnih baza podataka i interneta.

Postupak je jednostavan: prije postavljanja samog pitanja pregledate bazu odgovorenih pitanja (pretraživanje po ključnim riječima i/ili punom tekstu) i Bazu linkova - kvalitetnih izvora informacija na internetu. Linkove odabiru diplomirani knjižničari, specijalisti za pojedina područja, i svakodnevno ih dodaju u bazu u kojoj su oni organizirani po područjima (rječnici, atlasi, enciklopedije, filozofija, sociologija, matematika...).

Ukoliko u bazama ne nađete odgovor koji vam je potreban, postavite pitanje ispunjavajući Obrazac za pitanje.

Ovom uslugom ne možete dobiti napisane domaće zadaće i seminare, ali možete dobiti kvalitetan savjet gdje tražiti i to u roku od dva radna dana na vašu e-mail adresu.

objavio: Meri Galić   datum: 26. 8. 2008.

« Svibanj 2024 »