Čitanje ulomaka iz knjige "Krhotine djetinjstva"

Na Dan sjećanja na žrtve Vukovara, 18. studenog, tijekom sedmog školskog sata učenici naše škole u učionici glazbene kulture čitali su ulomke iz knjige "Krhotine djetinjstva". Čitanju su nazočila po dva učenika iz svakog odjeljenja koje je imenovao razrednik.

Tijekom Domovinskoga rata poginulo je više od 400 djece, a mnoga nisu imala prigodu potražiti sigurnost daleko od granata i bombardiranja. U knjizi "Krhotine djetinjstva" okupljena su svjedočanstva desetaka mladića i djevojaka iz cijele Hrvatske, koji su za vrijeme rata imali desetak godina.

Zadarska udruga Žene u Domovinskom ratu zaslužna je za objavljivanje ove knjige, a predsjednica Udruge je o knjizi i njenom nastanku izjavila: "Vjerujem da sve ono što su oni iznijeli ide u kontekst terapijskoga pisanja, dakle da se oni oslobode tog nekog tereta kojega su osjetili i proživjeli kao djeca. S druge strane ostat će poruka mladima, ostat će poruka nama da se osvrnemo malo oko sebe, da budemo empatični prema tim mladim ljudima i da zapravo promislimo kako je to i kakav je to trag ostavilo na njima."

Fotografije s čitanja možete pogledati ovdje.

Izvori: http://radio.hrt.hr/radio-zadar/clanak/krhotine-djetinjstva-knjiga-o-djeci-u-ratu/102581/ ; http://www.gkc-petrinja.hr/biblosam/slikekorica/zavicajna_krhotine_djetinjstva.jpg

objavio: Marijana Munitić   datum: 17. 11. 2015.