Dan ružičastih majica - protiv nasilja u školama i Međunarodni dan rijetkih bolesti

U znak nulte tolerancije prema nasilju i u znak solidarnosti s osobama koje boluju od rijetkih bolesti, a čiji dan se obilježava 29. veljače, pozivamo sve učenike i kolege da ovu srijedu, 24. veljače 2016. godine, dođu u školu u ružičastim majicama te se jave volonterima u svojim razredima ili u školsku knjižnicu ako se žele slikati za projekt „Zagrli za Guinness, zagrli za rijetke“.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači.

Također, od 21. do 27. veljače tjedan je zagrljaja, odnosno projekta „Zagrli za Guinness, zagrli za rijetke“, kojim će se pokušati oboriti svjetski rekord u broju prikupljenih fotografija zagrljaja, a u znak podrške osobama oboljelima od rijetkih bolesti. Cijela Hrvatska i još devet drugih zemalja priključit će se ovoj kampanji i u „Tjednu zagrljaja” pokušati prikupiti više od 108 121 fotografiju, koliko iznosi sadašnji svjetski rekord.

Ružičasta boja je simbol i podsjetnik da, nažalost, vršnjačko nasilje postoji. Na vama je i na nama da svakodnevno o tome razgovaramo, da potražimo pomoć i pružimo pomoć, kako se nasilje više ne bi događalo.

Dobrota, lijepa riječ, ljubaznost i ljubav prema čovjeku temelji su uspješnog i civiliziranog društva bez nasilja. Naši profesori i stručna služba uvijek su vam na raspolaganju.

objavio: Marijana Munitić   datum: 23. 2. 2016.