Građanski odgoj

Nacionalne i etničke manjine u našoj zajednici

U okviru programa Škola ambasador Europskog parlamenta,  IV. gimnazija Marko Marulić u suradnji sa Školom za dizajn, grafiku i održivu gradnju održali su 27. veljače 2019. godine panel „Nacionalne i etničke manjine u našoj zajednici“.

FOTOGALERIJA

U programu, kojeg je vodila naša prof. Maja Cikatić, sudjelovali su mladi ambasadori navednih škola te predstavnici nacionalnih i etničkih manjina naše zajednice:

• Edin Nurkić - predsjednik Koordinacije vijeća i predstavnika nacionalnih manjina Grada Splita, predsjednik bošnjačke nacionalne manjine Grada Splita, predsjednik KDB „Preporod“ Split
  • Alessandro Muracchioli - potpredsjednik „Comunità Degli Italiani Spalato“(Zajednica Talijana Split)

Mladi ambasadori i predstavnici nacionalnih manjina svojim su izlaganjima pojasnili problem nacionalnih i etničkih manjina  te su prisutnima omogućili da se upoznaju s djelovanjima nacionalnih manjina u svom gradu.

Na panelu je sudjelovala i Marina Kuzmanić Petreš, viša savjetnica iz Ureda Grada Splita koja nam je predstavila odnos i oblike suradnje lokalne vlasti i nacionalnih i etničkih manjina u našoj zajednici.

Larisa Muracchioli, kći Alessandra Muracchiolija, recitirala nam je poeziju poznatoga talijanskog pjesnika Giosue' Carduccija.

Za kraj, simpatični Salko Šemović svojim je inspirativnim sevdahom ugodno zaključio naše druženje.

IZBORNA PiG, 2. RAZRED

objavio: Marijana Munitić   datum: 1. 3. 2019.