Građanski odgoj

Zakon u razredu - simulacija suđenja

Nakon što smo se tjednima pripremali i uvježbavali za naše suđenje, strpljivo čekajući kad ćemo to i prezentirati, došao je napokon i taj dan.

Dana 9. ožujka okupili smo se u Općinskom kaznenom sudu naše metropole. Uvodnu riječ održao je sudac Vrhovnog suda Đuro Sessa.

Započelo je suđenje koje se odvijalo u dva sustavna kruga u slučaju Županijsko državno odvjetništvo u Zagrebu protiv Andreje Rogan.

Slučaj se bazira na kaznenoj parnici u kojoj očajnički pokušaj nastavka burne ljubavne veze završava pokušajem ubojstva.

U prvom krugu smo se nadmetali s ekipama iz škola diljem Lijepe Naše. Uistinu je bila užarena atmosfera i svi su davali sve od sebe s namjerom da sudac uzme u obzir njihov trud i pravdu. U drugom smo pak krugu surađivali s dečkima iz Centra za odgoj djece i mladeži iz Splita. Bilo nam je drago vidjeti ih kako uživaju i sudjeluju te su sretni jer su oni ove godine po prvi put  sudjelovali u ovom projektu.

Svima nam je na licima blistao osmijeh zbog vrlo uspješnog suđenja i prezentiranja dodijeljenih uloga. Uspješan kraj priče proslavili smo, izmedju ostalog, ukusnim zalogajima ručka koji nas je sve okrijepio nakon iscrpnog radnog jutra.

Završnu riječ sudionicima je izrekao sudac Marin Mrčela i podijelio nam diplome za sudjelovanje.

Našu pravnu ekipu predstavljali su:

Dora Podrug, Josipa Klarić, Marta Kapić, Mirta Daniela Sinobad, Andrea Kosmos, Sanja Radanović, Fendi Friedl, Filip Bilić, Marin Živaljić, Ivana Gadže, Klara Pašalić, Branimir Jelavić, Hrvoje Urlić i naša mentorica prof. Natalija Palčić.

Želimo se zahvaliti i bivšem učeniku naše škole i aktivnom sudioniku projekata iz građanskog odgoja, a danas mladom i perspektivnm sucu Milanu Franiću na stručnoj  pomoći tijekom naših priprema za Smotru!

Slikice su tu!

IZBORNA PIG

objavio: Meri Galić   datum: 11. 4. 2013.

« Svibanj 2024 »